Člověk v tísni je kritiky označován za politickou neziskovku kvůli indoktrinačním programům, které jsou zaměřeny na ovlivňování žáků a studentů základních, středních a vysokých škol. Člověk v tísni v nich nekriticky podporuje multikulturalismus, nelegální migraci, globalizaci a strašení klimatickým katastrofismem. Další kritici poukazují na selektivnost pomoci pouze těm, kteří stojí na té „správné straně barikády“ a fakt, že je tato politická neziskovka financovaná z peněz Evropské komise, rozpočtu ČR, OSN a z rozpočtů cizích států.
Příznivci a dárci Člověka v tísni naopak aktivity neziskovky v podobě pomoci uprchlíkům z různých zemí podporují. Cení si vytváření sociálních programů zaměřených na občanskou společnost a „dobré vládnutí“. Podporují také rozvojovou pomoc v zemích třetího světa v podobě dostupnosti školství, zdravotnictví, vody a zdrojů obživy. Chválí úspěchy neziskovky v procesu začleňování romské menšiny do většinové společnosti.
V roce 2020 působila organizace ve 22 zemích světa. Zaměřuje se na exekuce a bezdlužnost. Od roku 2003 se s pomocí angažuje na Ukrajině. Člověk v tísni vytváří volná pracovní místa pro absolventy společenských věd v podobě brigád a stáží.
Člověk v tísni je členem mezinárodní platformy humanitárních organizací Alliance2015, která kooperuje boj s chudobou v rozvojových zemích. Za rok 2019 pomohl program Skutečné dárky v 11 zemích Afriky a Asie – rozdáno bylo přes 200 000 sazenic stromků, 200 koz, 200 ovcí, 300 kuřat, 10 oslů a 50 krav. Ředitelem Člověka v tísni je Šimon Pánek.
Zdroj: Wikipedia, doplněno
Přidejte hodnocení Člověka v tísni na škále od 1 do 10 hvězdiček. Co si o Člověku v tísni myslíte vy? Podělte se o svůj názor v komentářích.
Pánek se svým statisícovým platem je tam asi jedinej, kdo není v tísni.
Je to líná verbež živená daňovými poplatníky.