Greenpeace – přidejte hodnocení na škále od 1 do 10 hvězdiček. Greenpeace a její členové jsou kritiky označováni za nebezpečné levicové extremisty, jejichž radikální metody mívají často za následek právní kroky v podobě trestních oznámení, pokut či trestů. Greenpeace je politickou neziskovkou, v roce 2007 byla v čele kampaně proti umístění amerického radaru v Brdech. Sdružení proti radaru přitom zahrnovalo i další levicově extremistická hnutí a politické strany.
V roce 2014 bezohlední aktivisté Greenpeace poškodili skálu, která je součástí obrazců na planině Nazca v Peru. Přístup k této světové památce je přitom zakázán. Greenpeace byla kritizována i za dvojí metr k ochraně ovzduší. Zatímco ostatním chtějí zakazovat lety letadlem, její bývalý ředitel sám letadlem létal.
K dosažení svých politických cílů využívá metody přímé akce, lobbování či aktů občanské neposlušnosti. Greenpeace tvrdí, že nepřijímá finanční podporu od vlád, korporací ani politických stran, ale spoléhá na jednotlivé podporovatele a nadace. Mezi nadacemi jsou však i takové, které se snaží ovlivňovat fungování a politiku států, jako např. Open Society Foundations levicového extremisty a spekulanta George Sorose. Přijímá také peníze od vládou sponzorované loterie v Nizozemí.
Příznivci Greenpeace oceňují její kampaně za ukončení světové spotřeby ropy, snahu o odstavení všech jaderných elektráren, zastavení produkce geneticky modifikovaných potravin, proti hračkám obsahujícím ftaláty, kampaně proti nadměrnému rybolovu, lovu velryb nebo odlesňování.
Zdroj: Greenpeace; Wikipedia
Co si o Greenpeace myslíte vy? Podělte se o svůj názor v komentářích.
Green piss si nazaslouží ani cent. Zelení extremisti.
Zelené neziskovkářské chcanky.